Ruhsal olarak uyanmak veya uyanışa geçmek ne demek? 

pexels-min-an-1234035

Merhaba blog sayfamızın ilk yazısında ruhsal uyanış hakkında konuşmak istiyoruz. Ruhsal olarak uyanışa geçmek tam olarak ne demek? Ruhsal olarak uyanışa geçmiş kişilerin ortak deneyimledikleri şeyler nelerdir?

Günümüzde Aydınlanma konusuna veya ruhani konulara olan ilginin günden güne arttığını fark ediyoruz. Artık herkes bir noktada hayatın anlamını ve amacını sorgulamaya başladı. 

Her kişinin aydınlanma yolunda ilerlediği yol farklılaşabilir. Kültürler, felsefeler ve inanç sistemlerini farklılaşması ve birçok insanın kendi arayışını farklı yollarla bulmaya itmiştir. 

Doğu kökenli spiritüel öğretiler Ayurveda, Yoga, Zen, Budizm, Hinduizm gibi insanların kendilerini ve evreni anlamalarına, iç huzura ulaşmalarına ve ruhsal aydınlanmaya ulaşmalarına yardımcı olmak için tasarlanmışlardır. 

Farklı kültürler, felsefeler ve inanç sistemlerinden birçok insan kendi arayışını farklı yollarla bulmaya çalışmıştır. Bu yaklaşımlarda ruhsal uyanışı ifade etmek için birçok terim kullanmışlardır. Bunlardan bazıları Kundalini Uyanışı, Samadhi ve Nirvanadır. 

Ruhsal Uyanış nedir?

Ruhsal uyanış kişinin şu an içinde bulunduğu gerçekliği anlamlandırma halinin değişmesi ve yeni bir farkındalık ve anlayış ile yaşamla bir olarak var olmaya başlaması ile gerçekleşmektedir.

Ruhsal Uyanış Belirtileri

Uyanışa geçtiğimizde kendimizi ilahi olan ile derin bir bağlantı içerisinde buluruz. Artık daha geniş bir perspektif ile yaşamı görmeye başlarız. 

Yaşamın işleyişi ile ilgili daha derin bir anlayış ve kabul içerisinde olduğumuz bir deneyimi yaşarız. Evrenle bağlantıda olduğumuzu, evrenin bir parçası olduğumuzu hissederiz. 

Dünyada yaşayan her canlı ile temasımız değişir. Doğayla daha bağlantıda, doğanın kendi varoluşunu korumak niyetinde doğa ile uyum içerisinde bir yaşam sürmek isteriz. 

Kendimizi Birliğin içerisinde hissederiz. 

Yaşamın içerisinde daha çok uyum ve denge içerisinde varoluruz. Çünkü yaşam ile uyumlanmışızdır. 

Kendimiz ve diğerleri için sevgi, merhamet, empati ve şefkat duyguları besleriz. Diğer insanların yaşamlarına katkıda bulunma arzusu içerisinde oluruz. 

Kendi varlığımız hakkında daha derin bir farkındalığa sahip oluruz. Kendi özümüzle olan bağlantımız derinleşir. Yaşamın içerisinde daha fazla doyum, neşe, mutluluk ve minnet duygularını hissederiz. Yaşamda başımızda gelen olaylara ilişkin olarak anlayış ve kabul içerisinde oluruz. 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top