Ruh Eşi Nedir?

pexels-katerina-holmes-5911280

Merhaba, Bu blog yazısında, ruh eşi kavramına odaklanmak istiyorum. Ruhsal konulara ilgi duyan birçok kişi, hayatlarına girecek olan kişinin ruh eşi olup olmadığını merak ediyor. Ruhsal konulara olan ilgim başladığında, ben de ilk olarak bu konuyu merak ettiğimi hatırlıyorum. Hayatıma ruh eşimin girip girmeyeceğini veya benim onu tanıyıp tanıyamayacağımı düşünüyordum. Bu nedenle, bu blog yazımda ruh eşleri kavramını ele almak ve bu konuda paylaşımda bulunmak istiyorum.

Ruh Eşi Nedir?

Ruh eşlerimiz, bizlerin geçmiş yaşamlarda çoğunlukla partner olmayı tercih ettiğimiz ruhlardır. Onlarla şimdiki hayatımızda karşılaştığımızda, derin bir aşinalık duyabiliriz. Onlara duyduğumuz sevgi, bu nedenle yoğun olabilir. Aynı zamanda, geçmiş yaşamlardan gelen karmaların bu yaşama olan yansımaları nedeniyle, ruh eşleriyle ilişkilerimiz gerginlikler içerebilir. 

Her birimizin ruhu tek ve biricik. Hayatımıza giren kişiler, ihtiyaçlarımızı karşıladıklarında ve destek olduklarında, bize bir tür tamamlanmışlık hissi verirler. Bu kişiler ve ruhları, içimizdeki boşluğu doldurarak önemli bir rol oynarlar. Ruh eşlerimiz, bu bağlantıyı en yoğun şekilde hissettiğimiz kişilerdir. Onlarla olan bağlantımız, ruhsal alemden ve geçmiş yaşamlardan gelen tanışıklıklarımız sayesinde şekillenir. Bu yüzden ruh eşlerimize, bize ruhsallığımızı hatırlattıkları için de çekiliriz. Ruhsal boyutta sevgi anlayışımız, şu an içinde bulunduğumuz düzlemden farklıdır. Ruhsal boyutta içinde bulunduğumuz ilahi sevgiyi bizlere hatırlatan bu ruhlarla bu yüzden yoğun bir sevgi bağı hissetmekteyiz. 

Ruh eşlerimizle olan bağlantımızı şifalandırmak için ruhsal çalışmalardan destek almak çok faydalıdır. Özellikle, Regresyon Çalışması, ruh eşlerimiz ile karmik döngülerimiz olduğu için aramızdaki karmayı çözümlemek için destek alabileceğimiz çok önemli ve değerli bir çalışmadır. Bu çalışma sayesinde geçmiş yaşamlardan kaynaklanan negatif veya çözülememiş, anlamlandırılamamış blokajları çözme şansına sahibiz. Geçmiş deneyimlerin izleri şifalandıkça, şimdiki yaşamımızda ruh eşlerimizle olan ilişkilerimiz de daha sağlıklı bir hal alabiliyor. 

Geçmiş yaşamlarda partner olarak birlikte yaşadığımız birçok hayat olduğu için ruh eşlerimize karşı yoğun hisler besleriz.  Ancak şimdiki hayatımızda ruh eşlerimiz;  annemiz, babamız, eşimiz, arkadaşımız, çocuğumuz, iş arkadaşımız gibi birçok farklı rolle karşımıza çıkabilirler. Bu farklı rollerde ruh eşlerimizle karşılaşmamız mümkündür.

Ruh eşlerimizle olan ilişkilerimiz ve onların bize olan desteği ruhsal tekamülümüz için önemlidir. Bizim ruhumuzu iyi bildikleri için, ihtiyacımız olan şeyleri bize gösterebilirler. İhtiyacımız olan konularda bizlere destek olurlar. Aramızdaki yaşanmışlıklardan- karmalardan dolayı onlarla olan ilişkilerimizi daha sağlıklı kılmak için ruhsal olarak kendimizi geliştirmemiz gerekebilir.

Ruh eşlerimiz, bizden farklı tekamül yolculuğuna sahip olan ruhlardır. 

Ruh eşi ve ikiz alev kavramları arasındaki fark nedir?

Ruh eşi ilişkisi ve ikiz alev ilişki dinamikleri birbirinden farklıdır. İki ilişki dinamiği de bizleri ruhsal olarak büyütecektir.

Ruh eşlerimiz ile eksik olduğumuz alanlarda birbirimize destek olabiliriz. Birbirini tamamlamanın verdiği ilişki içerisinde doyum ve uyum yaşayabiliriz. Ortak geçmiş yaşam deneyimlerine sahip olduğumuz için ilişkide derinlik ve ruhsal bir bağlantı hissederiz.  Ancak ruh eşi ilişkilerinden ayrıldığımızda içimizde bir boşluk hissi olabilir ve bu durum bağımlılıklarımızı tetikleyebilir.

İkiz alev ilişkisi ise ruh eşi ilişkilerinden farklıdır. İkiz alevimizle olan ilişkimiz de bizi ruhsal olarak büyütür. Burdaki en önemli fark ikiz alevimiz ile aynı ruha sahip olduğumuz için bir başka kişinin desteği ve sevgisi olmadan kendimizi sevebiliyor olmamız gerekir.  İkiz alev yolculuğu ile ilgili detaylı bilgilere diğer blog yazılarından ulaşabilirsiniz. 

Bu hayatta mutlaka ruh eşimle birlikte olmalı mıyım?

Tabii ki hayır. Dünya’da özgür irademizle var oluyoruz. Her zaman seçme şansımız var. Sadece aşina olduğumuz ruhlar bizleri mutlu edecek diye bir kural yok. Bu hayatta neyi deneyimlemek istiyorsak ihtiyacımız olan kişi mutlaka karşımıza çıkacaktır. Bu hayatta kiminle beraber olmanız gerektiği;  kimin sizin ruhunuzu besleyeceği ile ilgilidir. Ruhlarımıza hitap eden bizlerin birlikte mutlu olacağı kişileri kendimizi bilerek, kendi ihtiyaçlarımızı belirleyerek bulabiliriz. Arayışımızda yaptığımız içsel çalışmalar bizlere destek olabilir. İkili ilişkiler konusunda destek almak, bu konudaki blokajlarını ortadan kaldırmak konusunda destek almak istersen  Regresyon Çalışması’ndan faydalanabilirsin.

Sevgiler,

Münevver Berksu

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top