pexels-taryn-elliott-3889935

Geçmiş Yaşam Regresyon Terapisi Nedir? 

Regresyon nedir?

Regresyon kelime anlamı olarak önceki bir yere veya duruma geri dönme eylemi olarak anlamlandırılabilir.

Radianced Regresyon terapisi şimdiki yaşamımızda yaşadığımız bir problemlemin kökeninin bilinçdışımızda saklı olan nedenlerini keşfetmeyi ve çözümlemeyi hedef alan bir çalışmadır. Bilinçli zihnimiz problemlerimizin nasıl ortaya çıktığını bizlere gösterir. Bilinçdışımız ise problemimizin örtük halini, gizli halini gösterir. 

Çalışma sırasında bilinçdışına yönelmemizin nedeni ise yaşadığımız deneyimlerin tamamını bilinçli olarak hatırlamanın mümkün olmadığından kaynaklıdır. Bilinç seviyesinde de elbette kayıtlara sahibiz. Ancak her kayıtı beynimiz bilinç düzeyinde tutmuyor. Bilinçdışımızı devasa bir hafıza bankası olarak düşünebiliriz. Şu anda bizi rahatsız eden ve çözüme kavuşmasını istediğimiz durumun daha derinlerdeki kayıtlarına ulaşabilmek için çalışma sırasında transtan yaralanırız. Böylece zihnimiz, çalışma süresince dış uyaranlara daha az duyarlı hale gelerek daha odaklanmış bir dikkat ile çalışmayı sürdürebilmiş oluruz. 

Bizler bilinçdışı ile çalışmadan önce ilk olarak bilinç üstünde problemizi fark edip onu anlamlandırabiliyor olmamız gerekir. Mevcut problemimizin kökeni eğer şimdiki yaşamımızdan kaynaklı ise, Şimdiki Yaşam Regresyon terapisi yaparız. Ancak çoğu zaman, ruhumuzda iz bırakan problemin kökeni geçmiş yaşamlarda yaşadığımız deneyimlerden kaynaklanır. Bu nedenle Geçmiş Yaşam Regresyon terapisiyle problemimizin kökenine inmeyi amaçlarız. 

Regresyon Terapisi’nde şimdiki hayatımızda çözüme kavuşturamadığımız her konu üzerine çalışma yapabiliyoruz. Regresyon Terapisi’nin çalışma konuları çeşitlilik göstermektedir. Şimdiki yaşamımızda gün yüzüne çıkan bazı açıklanamayan ağrılar, sebebi bulunamayan bedensel rahatsızlıklar, korkular, fobiler, hayatın herhangi bir alanında yaşanan blokajlar, garip anılar, tekrar eden rüyalar ve kabuslar, kontrol edilemeyen öfke ve kızgınlık benzeri sert enerjiler problemin kaynağının geçmiş yaşamlarımızda olduğunun göstergesi oluyor.

Scroll to Top