Colorful sky after the sunset. Natural Sky Background.

Enerji nedir?

Çevremizdeki her şey enerjiden oluşmaktadır. 

Nikola Tesla ‘ Evrenin gizemini anlamak istiyorsanız; enerji, frekans ve titreşim üzerinden düşünün’ demiş. Yani çiçeklerin, böceklerin, insanların, dünyanın ve gezegenlerin yaşamdaki her formun bir enerjisi var. Bizler de bu Dünya düzleminde enerjimizle var oluyoruz. Bu yüzden yaşamdaki her şeyin enerji formunda olduğunun bilincine varmak önemli.

Evrendeki her şeyi birbirine bağlayan, bizim yaşam kaynağımız enerjinin bizim beden-ruh-zihin dengemizin sağlıklı olması için de büyük bir önemi var. 

Gözle görebildiğimiz  şeyler kadar duygularımızın veya soyut olan düşüncenin bile bir titreşimi var. Bilim insanları sevgi sözcükleri okunmuş bir suyun titreşim seviyesinin okunmamış bir suya nazaran daha fazla olduğunu bulmuşlar. Duygulardan ; Acı ve keder 75 Hz değerinde frekansa sahipken, sevgi 500 Hz değerinde bir frekansa sahiptir. Suya dua okumanın bilgeliğini bilim insanları böylelikle açıklayabilmiş oluyor. 

Yani enerjiyi sadece bilim insanları ölçüp algılamıyor aslında. Bizler de pekala enerjinin farkına varabiliyoruz. Kızgın ya da gergin ortamlarda enerjimiz düşer kendimizi bizler de kötü hissederiz. Ya da sevgi dolu biriyle beraber olunca enerjimiz yükselir. Enerjisi yüksek olan insanlar girdiği ortamlarda fark edilirler. O kişinin pozitif bir enerji yaydığını hissederiz. 

 Mekan Enerjisi

 

Makanların bile enerjisi var. Mekanlar, içinde yaşayan kişilerin enerjilerinden etkilenirler. Eğer o mekan negatif bir olaya, duruma veya bir duyguya ev sahipliği yaptıysa mutlaka etkilenecektir. 

Bizler sezgilerimize kulak verdiğimizde enerjilerin varlığını hissedebilmekteyiz. Bizler de o mekanda gerçekleşen negatif durum ve olaylara şahitlik etmesek bile mekana girdiğimiz zaman o mekanın negatif enerji ile dolduğunu sezgisel olarak anlayabilmekteyiz.

Hepimiz bu gibi durumları çokça tecrübe etmişizdir. Bazı mekanların içine girdiğimizde ne kadar hoş bir yer kendimi iyi hissettim deriz; bazı mekanlara girdiğimizde uzun uzadıya oturmak istemeyiz hemen kalkmak isteriz. Aslında yaşamın içinde bilinçli olarak her zaman farkına varmadığımız bir bilgelik de var içimizde. Bu gibi durumlarda bilimin geriden geldiğini düşünürüm. Bilinçli olarak farkına varmakta zorlandığımız içsel bilgeliğimiz var.

Enerjisel Mekan Temizliği

İçinde yaşadığımız mekanları, düzenli olarak negatif enerjilerden arındırmak bizlerin ruh sağlılığına olumlu yönde etkiler. Bizim enerjimizin içinde bulunduğumuz mekanı etkilediği gibi, içinde bulunduğumuz mekanın enerjisi de bizleri etkiler.  Bu yüzden yaşadığımız mekanların enerjisini de yüksek tutmak, bizlere iyi gelecektir. 

Yaşadığınız mekanın enerjisini temizlemek için ‘Işık  evimi kaplayan negatif enerjileri temizle. Evim tamamen ışık ile temizleniyor’ diyerek evinizin veya bulunduğunuz ortamın beyaz bir ışık ile temizlendiğini imgeleyebilirsiniz. 

Scroll to Top