Blog

dandelion, sun, backlighting-1557110.jpg

Ruhsal olarak uyanmak veya uyanışa geçmek ne demek?

Merhaba blog sayfamızın ilk yazısında ruhsal uyanış hakkında konuşmak istiyoruz. Ruhsal olarak uyanışa geçmek tam olarak ne demek? Ruhsal olarak uyanışa geçmiş kişilerin ortak deneyimledikleri şeyler nelerdir?

sunflower, flower, plant-1127174.jpg

Ruhsal uyanışı neler tetikler?

Ruhsal uyanışımızı birçok yaşam deneyimi tetikleyebilir. Yaşamımızı derinden etkileyen hayat olayları (iş değişiklikleri, iş kaybı, yaşam değişikleri, sevilen bir kişinin kaybı) veya hayatımıza giren kişiler (ruh eşlerimiz, ruh ikizimiz) bizlere ruhsallığımızı tekrardan hatırlatarak uyanışımızı tetiklerler.

summer, onion, nature-5323538.jpg

Benim Penceremden Dünyam

İnsanın kendini anlama arayışı insanlık tarihi boyunca var olan bir konu. İnsanın kendi dediği şeyi anlamaya çalışması ise  başlı başlına adanmışlık gerektiriyor. Çünkü ben dediğimiz şey her daim değişiyor. Gün geliyor hayatımızda anlamı olan şeyler bir gün anlamını bile yitirebiliyor.

3d-geometric-shapes-natural-background

İçimdeki Sesle Sohbet

Ruhsal konulara olan ilgim başladığından beri belki de beni en çok besleyen şeylerden biri kendi kalbimle konuşabilmeye başlamak oldu. Nedir bu kalple konuşmak diyebilirsiniz. Kalbimin sesi aslında ruhumun sesidir. Şu ana kadar aldığım en bilgece cevapları kendi içimde bulabilmeme aracı oluyor.

Scroll to Top